صفحه نمایش هوشمند (Smart Stay) در روشن ماندن صفحه

آیا با سیستم Smart Stay آشنا هستید؟ یکی از ویژگی های گوشی های سامسونگ این است که تا زمانی که به صفحه موبایل نگاه می کنید صفحه را روشن نگه می دارد. XDA-Developer روز چهارشنبه اطلاع دادند که گوگل با چیزی مشابه این قابلیت در اندروید Q بتا در حال توسعه است.

آن را Screen Attention نام گذاری کرده اند، این قابلیت با استفاده از دوربین جلو تشخیص می دهد که شما به چه چیزی نگاه می کنید. اگر که شما به صفحه نمایش و محتوای آن نگاه کنید، نرم افزار متوجه می شود که باید صفحه روشن بماند. در غیر این صورت نرم افزار تشخیص می دهد که باید صفحه نمایش را به صورت معمول روشن نگه دارد و سپس خاموش کند.

Android Q beta 4 screen attention
Android Q beta 4 screen attention

گزارشات گوگل نشان می دهد که از screen attention به عنوان یک Adaptive Sleep برای نگه داشتن صفحه در اندروید Q بتا 3 مورد استفاده قرار گرفته است.

با توجه به کدهای به کار رفته در اندروید Q بتا 4 به نظر می رسد که از screen attention برای دستگاه های آینده گوگل می خواهد استفاده کند. این تصاویر نه در جایی ذخیره می شوند و نه برای گوگل ارسال می شود، همچنین در بخش تنظیمات صفحه نمایش می توانید تنظیمات بیشتری برای این بخش داشته باشید. برای دست یابی به این بخش می توانید به منوی Settings > Display > Screen attention مراجعه کنید.

برای اجرای این ویژگی به دو پارامتر اساسی نیازمند است، یک اینکه این ویژگی از قابلیت های تکنیکالی پردازش تصویر گوشی های Pixel استفاده می کند و دوم اینکه احتمال دارد که گوگل بخواهد به طور کلی این ویژگی را در گوشی Pixel 4 رو نمایی کند.

منبع: www.androidauthority.com

ترجمه شده : Spadra.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.